Gezegenimiz – Our Planet 1. Sezon Hakkında

12 Nis 2019
heisenberg

Gezegenimiz Our Planet 1. Sezon Hakkında Bilgisel

Netflix‘in kullanıcılara sunduğu ve büyük yankı uyandıran belgeseli Gezegenimiz (Our Planet) ; İzleyicileri farklı coğrafyalara sanki oradaymışcasına götürmesi , farklı habitatlara konuk edip hayatımız boyunca belkide hiç göremeyeceğimiz yüzlerce canlı türünü tanıtması, iklim değişikliğine neden olan domino taşlarını gözler önüne sermesi ve kendine has kalitesiyle kısa zamanda büyülemeyi başardı. Kuzey kutbuna, Amazonlara, Sığ denizlere, Afrika’nın ve Dünyanın bakir arazilerine konuk olurken bu belgeseli hayranlıkla izleyeceksiniz. Ekrana yansıyan görüntülerle ufkunuzun değiştiğine tanık olacaksınız.

Tam bir arşivlik olan bu çok değerli belgeseli sizlerde çok seveceksiniz.

Gezegenimiz – Our Planet 1. Sezon tıkla izle

 

BİLGİSEL

1- 50 ülkede çekimler yapılmıştır.

2- Çekimler 4 yıl gibi bir sürede tamamlanmış ve bazı canlı türlerinin aylar süren gelişimleri sürekli kayıt altına alınmıştır.

3- 50 ülkede toplam 3500 çekim günü sonucu oluşturulmuştur.

4- Tüm kıtalarda çekimler yapılmıştır.

5-Planet Earth ve Blue Planet belgeselleriyle ödülleri ve büyük alkışı hak eden yönetmen Alastair Fothergill, bu belgeselde de ödülleri toplayacak gibi.

6- Doğal Yaşamı Koruma Derneği (WWF) ile iş birliği halinde çekilmiştir.

7- 8 bölümden oluşmaktadır ve 4K teknolojisi ile çekilmiştir.

8- 600 kişilik bir ekibin ciddi bir emeği söz konusudur.

9- Usta Yapımcı Sir David Attenborough: “Our Planet (Gezegenimiz), izleyicileri, doğal dünyamızın güzelliğini ve aynı zamanda bir o kadar da narinliğini sergileyen muhteşem bir keşif yolculuğuna çıkaracak” demiştir.

10-Yönetmen Alastair Fothergill ise “Şimdiye kadarki en iddialı çalışmamız”  sözleri ile belgesel hakkında oldukça mütevazi davranmıştır.

Yorumlarınız ile birlikte belgesel bilgiselimize katkıda bulunarak, bu içerik hakkındaki düşüncelerinizi ve önerdiğiniz belgeselleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

İyi Seyirler Dileriz – kablosuzsinema.com

 

 

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?